ساتوشی چیست؟

ساتوشی چیست؟ هرساتوشی چند بیت کوین است؟

دسته بندی : اصطلاحات 4 آبان 1402

ساتوشی چیست؟ هرساتوشی چند بیت کوین است؟ بیشترین پول‌های استفاده شده در کل جهان یک واحد کوچکتر به همراه دارند که محاسبه مبالغ کوچک را ساده‌تر می‌کند. در مورد بیت‌کوین نیز، یک واحد بسیار کوچک به نام ساتوشی وجود دارد. در این مقاله از وبلاگ ارز هشت، به بررسی ساتوشی و محاسبه ارزش هر واحد ساتوشی می‌پردازیم.


ساتوشی چیست؟


ساتوشی چیست

ساتوشی به عنوان کوچک‌ ترین واحد قابل تجزیه و واگذاری در تکنولوژی بلاک‌ چین بیت‌کوین شناخته می‌شود. هر بیت‌کوین نیز به صد میلیون واحد کوچک تر تقسیم می‌شود که هر کدام از این اجزا به نام ساتوشی مشهورند. این نام‌گذاری به منظور ادای احترام به خالق ناشناس بیت‌کوین، ساتوشی ناکاموتو، انجام شده است.

واحد ساتوشی، که با نماد  SAT  شناخته می‌شود، در ارتباطات روزانه میان افراد فعال در حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال، به ویژه طرفداران بیت کوین، به طور متداول به کار می‌رود. در هارد فورک‌های بیت کوین، مانند بیت کوین کش و …، این واحد کوچک نیز وجود دارد. ساتوشی ناکاموتو، برای اینکه اختراع خود به عنوان واحد پول مورد استفاده قرار گیرد، در نظر گرفتن واحدهای کوچکتر آن را نیز در نظر داشت.


ساتوشی چگونه به وجود آمد؟


در سال 2008، یک ناشناس که خود را با نام ساتوشی ناکاموتو معرفی می‌کرد، نخستین نسخه نرم‌افزار بیت کوین را طراحی و اجرا کرد و به بررسی و حل مشکل اصلی مفهوم کریپتوکارنسی در وایت‌پیپر بیت کوین پرداخت. او تا سال 2010 نیز در توسعه بیت کوین مشارکت داشت و آن را پیشبرد کرد. اما از آن زمان به بعد، هیچ خبری از وی در دسترس نبوده است.

ساتوشی ناکاموتو نخستین فردی نبود که درباره رمزنگاری ارز و کریپتوکارنسی صحبت می‌کرد، اما او را می‌توان نخستین شخص دانست که مسئله بنیادی این حوزه را حل نمود. بر خلاف ارزهای فیات و کاغذی، رمزارزها قابل کپی‌برداری هستند. ساتوشی ناکاموتو برای رفع این مشکل و اجتناب از کپی شدن، سیستم بلاکچین و تایید زنجیره‌ای را ایجاد نمود و به شکرانه‌ی خدمات وی در این زمینه، کوچک‌ترین واحد یک بیت کوین را به نام وی نام‌گذاری نمودند.


نحوه استفاده از ساتوشی


وقتی که ساتوشی به یک واحد استاندارد برای بیت کوین تبدیل شود، قادر خواهیم بود از آن برای انجام تراکنش‌های کوچکتر در بین گستره‌ی زیادی از افراد استفاده کنیم. به عنوان مثال، برای خرید کالایی با قیمت پنج دلار، می‌توانید معادل 5 هزارم اعشاری بیت کوین را پرداخت کنید. اما چالش اینجاست که مقادیر کوچک و تعداد زیاد اعشاری‌ها، پیگیری را دشوار می‌کند. اگر با ساتوشی حساب کنیم و بخواهیم پنج هزار ساتوشی پرداخت کنیم، این امر به سادگی قابل درک‌تر است.


نحوه خرید ساتوشی چگونه است؟


اگر به تبادل پول با استفاده از ارز دیجیتال علاقه‌مندید، می‌توانید ساتوشی را از یک صرافی آنلاین خریداری کنید. بیشتر صرافی‌ها این نوع ارز دیجیتال و رمزارزهای مرتبط را در همراه گزینه‌های خرید و فروش در پلتفرم خود معرفی می‌کنند.

 


نکته مهم


به طور عمومی، در جامعه بیت کوین، نیاز به آگاهی عمومی درباره این ارز دیجیتال به وضوح حس می‌شود. اما تغییر تمرکز این صنعت به سمت ساتوشی با توجه به ارزش نسبتاً کوچک آن، ممکن است منطقی به نظر برسد. البته این امر مشروط بر آن است که کاربران جدید تفاوت بین یک بیت کوین و یک واحد ساتوشی را بشناسند.


واحد های بیت کوین


بیت کوین دارای واحد های:

بیت کوین

میلی بیت کوین

میکرو بیت کوین

ساتوشی

 


هر ساتوشی چند بیت کوین است؟


هر ساتوشی چند بیت کوین است؟

در ابتدا، ممکن است یک ساتوشی به نظر برسد که ارزشش بسیار کم باشد. اما در نظر داشته باشید که با افزایش قیمت بیت کوین، محاسبه این مقادیر کم برای ما مشکل‌تر می‌شود. در این مواقع، ساتوشی به ما کمک می‌کند و امکان تقسیم بیت کوین تا هشت رقم اعشار را فراهم می‌کند.

هر ساتوشی مساوی با= 0.00000001 بیت کوین

هر بیت کوین مساوی با= 100000000 ساتوشی

این مقدار در امتداد زمان و با تغییرات در قیمت بیت کوین تغییری نخواهد کرد. محاسبه و تبدیل ساتوشی به بیت کوین و برعکس، به سختی چندانی دچار نمی‌شود.


هر ساتوشی چند تومان است؟


یکی از راه‌های ساده برای تبدیل قیمت ساتوشی به تومان، این است که در ابتدا مبلغ هر بیت کوین را به تومان محاسبه کنید و سپس آن را به صد میلیون تقسیم نمایید. محاسبه مستقیم قیمت ساتوشی به تومان به دلیل عدم اعلام قیمت ساتوشی در اکثر وبسایت‌ها و تمرکز بیشتر بر روی قیمت بیت کوین به طور کلی، باید محاسبه کرد.


قیمت لحظه ای بیت کوین


 


ساتوشی چه تاثیری در خرید و فروش دارد؟


در سال های آینده با افزایش قیمت بیت کوین و افزایش ارزش هر ساتوشی میتوان وارد معاملات در ارزهای دیجیتال شد.


ساتوشی چگونه ثبت می‌شود؟


همه‌ی مقادیر در شبکه بلاک‌چین در ابتدا به واحد SAT تبدیل می‌شوند. این کار در زمان‌هایی که نیاز به نمایش مقادیر بسیار کوچک از بیت‌کوین داریم، صورت می‌گیرد. به همین دلیل این مبالغ به شکل ساتوشی نمایش داده می‌شوند تا بهتر و قابل درک‌تر باشند.


ابزار های محاسبه ساتوشی


سایت‌هایی موجودند که می توانند برای شما محاسبه را انجام دهند. سایت btcsatoshi این قابلیت را دارد. در این پلتفرم می‌توانید ارزش دلاری هر ساتوشی را محاسبه کنید. علاوه بر این، با وارد کردن مقدار دلار مورد نظر، معادل ساتوشی آن را به دست می‌آورید. این سایت امکانات دیگری نیز دارد.

 


نتیجه گیری


با گذر زمان، قیمت بیت کوین به حدی افزایش یافته است که بسیاری از افراد نمی‌توانند یک واحد بیت کوین را به صورت کامل تهیه کنند؛ به همین دلیل، معاملاتشان را با واحدهای کوچکتر به نام ساتوشی انجام می‌دهند. در این مقاله، به شما توضیح دادیم که ساتوشی چیست و چرا این واحد مهم است. همچنین مشخص کردیم که هر بیت کوین چه تعداد ساتوشی دارد.

 


سوالات متداول


چرا ساتوشی کوچک ترین واحد بیت کوین نام گرفته؟

بیت کوین به عنوان یک واحد پولی، متفاوت از ارز‌های معمولی مانند دلار و یورو عمل می‌کند. وجود آن تنها در دنیای دیجیتال است که این امکان را می‌دهد تا بیت کوین را به واحدهای بسیار کوچکی به نام ساتوشی تقسیم کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نظرات