محدودیت اینترنت

تاثیر محدودیت اینترنت بر صرافی های ارز دیجیتال

دسته بندی : اخبار 21 مهر 1401

امروزه حیات بسیاری از کسب و کار ها به اینترنت و فضای مجازی وابسته هست ، با توجه به اختلال اینترنت بسیاری از کسب و کار های فعال در حوزه فروش آنلاین در فضای مجازی و بستر وب را تحت تاثیر گذاشته و به شدت باعث کاهش درآمد این دسته از کسب و کار های آنلاین شده است.
به طوری که بعضی از کسب و کار ها فعالیت خود را تعطیل کرده و یا به شکل قطره چکانی اقدام به فروش محصولات خود گرفته اند.
قطعی اینترنت به کسب و کار های حوزه رمز ارز و مخصوصا صرافی های ارز دیجیتال تاثیر بالایی گذاشته، چون سایر کسب و کار ها میتونن در نبود اینترنت هم به صورت تلفنی و یا حضوری خدمات بدهند. اما برعکس کسب و کار های حوزه ارز دیجیتال به اینترنت وابستگی صد درصدی دارد. پس قطعی اینترنت به معنی از بین رفتن این نوع کسب و کار ها میباشد. اغلب صرافی ها و ارائه دهندگان خدمات وبسرور حوزه ارز دیجیتال به آیپی های ایرانی خدمات نمیدهند. و در صورت مشخص شدن آیپی ایران خدمات به دلیل تحریم مسدود میشود.

ما در ارز هشت چیکار کردیم؟

صرافی ارز هشت به دلیل جلوگیری از ریسک های تحریم، سرور های خود را به خارج از کشور منتقل کرده است و به همین خاطر در زمان ملی شدن اینترنت، دسترسی کاربران به اپلیکیشن و سایت ارز هشت با اختلال مواجه هست و همین باعث شده تعداد ثبت نامی های روزانه و تعداد معاملات کاربران به شدت کاهش پیدا کرده و تقریبا با توجه به هزینه های بالای سرور و پشتیبانی و کارمندان متوجه ضرر شود. که همین امر باعث شد سه تن از کارمندان خود را تعدیل نیرو کند(متاسفانه).

اختلالات ناشی از اینترنت همچنین باعث شده کاربران دسترسی به پلتفرم های ارز دیجیتال نداشته باشند در نتیجه در این بازار پر نوسان نتوانند به موقع معاملات خرید و فروش خود را انجام بدهند و به شدت این امر باعث عصبانیت و سردرگمی کاربران فعال در این حوزه شده است.

 

تجربه ما در ارز هشت؟

تعداد معاملات خرید و فروش کاهش 70 درصدی داشته است، میزان ثبت نام های جدید کاهش 85 درصدی و همچنین میزان تراکنش های بانکی کاهش 60 درصدی داشته است. با توجه به اینکه اکثر ابزار های تغییر آیپی برای دسترسی به کیف پول های خارجی مسدود و یا از کار افتادن میزان واریز از کیف پول به صرافی ارز دیجیتال تقریبا نزدیک به صفر کاهش یافته است و این شرایط برای کسب و کار هایی که مانند ارز هشت فعال هستن باعث به اول برگشتن و عدم شکوفایی و برداشتن قدم های نو میشود.
همچنین برنامه نویس ها و عکسان و طراحان گرافیک از پروژه های خارجی کسب درآمد میکنند و برای نقد کردن این درآمد ها نیاز به صرافی های ایرانی دارند که بتوانند ارز کسب شده را تبدیل به ریال کنند و این محدودیت اینترنت باعث شده است که این کسب و کار ها که ارز آوری خوبی به کشور دارند نیز به طور جدی دچار مشکل شوند.

 

سخن پایانی

در ایران کسب و کار های حوزه ارز دیجیتال به شکل ویژه ایی از خلع قانونی در این حوزه رنج میبرن و متاسفانه قانون گذاری در این حوزه بسیار ضعیف میباشد . و قطعی اینترنت از سوی دیگر باعث از بین رفتن کسب و کار های ارز دیجیتال میشود.

صرافی های ارز دیجیتال علاوه بر مشکلات داخلی با مشکلات خارجی هم دست و پنجه نرم میکنند یکی از بزرگترین مشکلات تحریم میباشد که باید با انواع ابزار ها خودمان را ایرانی معرفی نکنیم.

برچسب:
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.8]

مقالات مشابه

نظرات