کیف پول ارز های دیجیتال چیست/

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟/ بهترین کیف پول های کریپتو در 2022

دسته بندی : آموزش 7 دی 1401

 مقدمه

به وجود آمدن ارز‌های دیجیتال، تحول عظیمی در بازار مالی و اقتصاد جهان به پا کرده است. به طوری که بیشتر افراد تمایل دارند در این بازار پر سود سرمایه گذاری و رمز ارزهای خود را برای آینده نگه داری کنند. اما چگونه سرمایه خود را در محیط امن ذخیره کنند؟ این محیط امن کجاست؟

با این مقاله از ارز هشت همراه باشید تا شما را با این ابزار ضروری برای خرید رمز ارزها و نگه داری آن‌ها آشنا کنیم.

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

همانطور که می‌دانید ارز دیجیتال نوعی پول است که ماهیت فیزیکی ندارد و در شبکه رمز نگاری شده به نام بلاکچین فعالیت می‌کند.
وقتی شما رمز ارزی را خریداری می‌کنید؛ نیازمند آن هستید تا رمزارزها را در فضایی امن نگه داری کنید. این فضا در بازار مالی کریپتوکارنسی کیف پول ارز‌های دیجیتال نام دارد. بنابراین کیف پول کریپتو (کیف پول رمزنگاری شده) نرم افزار یا سخت افزاری است که کاربران را قادر می سازد تا ارزهای دیجیتال را ذخیره و استفاده کنند. شما پس از خریداری ارز های دیجیتال برای اثبات مالکیت، آن ها را در قالب کدهایی دریافت کرده و در کیف پول خود نگه داری می‌کنید.

کیف پول ارز دیجیتال، راهی را برای کاربران فراهم می‌کند تا موجودی حساب خود را مشاهده و تایید کنند. همچنین به کاربران امکان ارسال و دریافت تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را می‌دهد.

چرا ما به کیف پول ارز های دیجیتال نیاز داریم؟

چرا به کیف پول های کریپتو نیاز است؟

از جمله دلایلی که چرا به کیف پول های کریپتو نیاز است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدیریت ارزهای دیجیتال:  کیف پول‌های کریپتو به کاربران امکان نظارت بر موجودی دارایی‌های ارز دیجیتال را می‌دهد.
 2. معاملات:  ارسال و دریافت پرداخت‌های رمزنگاری یکی از ویژگی‌های مهم کیف پول‌های رمزنگاری و دلیل اصلی نیاز به آن‌ها است.
 3. اتصال به برنامه های غیرمتمرکز (dApps):  برای اتصال و تعامل با Web 3.0 dApps، یک کیف پول رمزنگاری مورد نیاز است.
 4. مدیریت کلیدی: از نظر عملکردی، ارز دیجیتال به عنوان یک آدرس کلید عمومی در بلاک چین وجود دارد. یک کیف پول کریپتو به کاربران کمک می کند تا کلیدهای رمزگذاری خصوصی را که برای دسترسی به یک آدرس معین و فعال کردن تراکنش استفاده می شوند، مدیریت کنند.
 5. هویت نام کاربری تمام ارزهای دیجیتال روی یک بلاک چین ذخیره می شوندو کیف پول کریپتو امکان انجام تراکنش‌ها را با نام کاربری که می‌تواند با یک آدرس کلید عمومی در یک بلاک چین مرتبط باشد، را می‌دهد.

کیف پول ارز دیجیتال چگونه کار می‌کنند؟

در ابتدا باید شما را با سه مفهوم کاربردی (آدرس کیف پول، کلید عمومی و کلید خصوصی) از کیف پول ارز دیجیتال آشنا کنیم؛ تا کامل متوجه کارکرد این کیف پول شوید.

کلید خصوصی

تشکیل شده از کد هایی که امکان دسترسی به ارزهای دیجیتال در شبکه بلاکچین را فراهم می‌کند. بنابراین حکم ورود به حساب ارز دیجیتال شما کلید خصوصی می‌باشد. همچنین ضروری است در نگه داری کلید خصوصی وسواس بیشتری به خرج بدهید؛ تا دیگران به حساب کاربری شما به راحتی دسترسی نداشته باشند.

کلید عمومی

کلید عمومی نیز از رشته کد هایی به صورت عدد و حروف انگلیسی تشکیل شده است که به کمک آن ها می‌توان تراکنش به شبکه بلاکچین ارسال کرد و از درست بودن تراکنش اطمینان حاصل کرد.

آدرس کیف پول

آدرس کیف پول نسخه هش شده کلید عمومی است. کیف پول بلاک چین، کلید عمومی را از طریق یک تابع هش اجرا می کند تا آدرس کیف پول را تولید کند، که رشته ای از کاراکترها نشان دهنده آن کلید عمومی است. تراکنش های ارسال شده به آدرس کیف پول به طور موثر به کلید عمومی ارسال می شوند و اطمینان حاصل می شود که به کاربر مناسب می رسند.

آدرس کیف پول، شامل رشته ای از اعداد و حروف انگلیسی است که به صورت تصادفی به یک کیف پول بلاکچین متصل می شود. از این کیف پول برای دریافت تراکنش‌های ارز دیجیتال استفاده شده و همچنین صاحب کیف پول می‌تواند هر زمان که بخواهد یک آدرس ایجاد کند.

آدرس کیف پول چگونه کار می کند؟

اگرچه ممکن است کیف پول ها و آدرس های کیف پول بلاک چین پیچیده به نظر برسند، اما با بررسی نحوه عملکرد یک آدرس کیف پول از ابتدا تا انتها، درک آنها آسان تر است.

فرض کنید که یک کیف پول بلاک چین دارید و می خواهید بیت کوین دریافت کنید. می‌توانید کلید عمومی کیف پول خود را به اشتراک بگذارید، اما طولانی است و به اشتراک گذاشتن آدرس کیف پول رایج‌تر است. بنابراین، در کیف پول خود، ارز دیجیتالی را که می خواهید دریافت کنید انتخاب کنید. سپس کیف پول، کلید عمومی خود را برای بیت کوین هش می کند تا یک آدرس کیف پول ایجاد کند و در نهایت شما می توانید این آدرس کیف پول را با هرکسی که می خواهد برای شما بیت کوین ارسال کند به اشتراک بگذارید.

همچنین اگر ارز های دیجیتال را در یک صرافی ذخیره کرده باشید؛ می‌توانید آن را به کیف پول خود انتقال و کاملا آن را تحت کنترل خود قرار دهید.
به‌طور پیش‌فرض، اکثر صرافی‌های رمزنگاری، ارز دیجیتال شما را در کیف‌پول‌های نگهبانی خود کنترل و ذخیره می‌کنند.

یا آدرس های کیف پول ممکن است هر بار که آنها را ایجاد می کنید تغییر کنند یا تغییر نکنند، و این بستگی به ارز دیجیتال دارد. در برخی از ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین، هر آدرسی که ایجاد می کنید متفاوت است. آدرس های قبلی هنوز به حساب شما گره خورده است و می توان از آنها دوباره استفاده کرد. اما با دیگر ارزهای دیجیتال، از جمله اتریوم، آدرس کیف پول تغییر نمی کند.
همچنین آدرس و فرمت کیف پول ها نیز با هم متفاوت است. به عنوان مثال، آدرس های کیف پول بیت کوین (CRYPTO:BTC) با آدرس های کیف پول اتریوم (CRYPTO:ETH) متفاوت است.

انواع کیف پول های ارز دیجیتال

انواع کیف پول های ارز دیجیتال

به طور کلی کیف پول ارز دیجیتال را میتوان به دو دسته  تقسیم کنیم.

 • کیف پول امانی یا غیر امانی ( دسترسی به کلید خصوصی)
 • کیف پول  سرد یا گرم بودن (  اتصال به اینترنت)

کیف پول های امانی و غیر امانی

کیف پول های امانی یا حضانتی (custodial wallet) همانطور که از اسمش پیداست؛ کیف پولی است که شما دارایی های خود را به امانت در آن قرار می‌دهید. به طور تخصصی تر کیف پولی است که کلید خصوصی در اختیار شما نیست و دارایی شما توسط شخص دیگری نگه داری و مدیریت می‌شود. این شخص می‌توانند صرافی های ارز دیجیتال باشند. در واقع هنگامی که شما تصمیم می‌گیرید که دارایی خود را در کیف پول حضانتی یا امانی قرار دهید. هیج مسئولیتی در قبال نگه‌داری و ایمنی آن ندارید بلکه آن موسسه یا شخص مسئول نگه داری داریی می‌باشد.
اما در مقابل کیف پول امانی، کیف پول غیر امانی یا غیر حضانتی است. کیفی که کلید تخصصی در اختیار شماست و هر زمان که بخواهید، می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. نکته قابل اهمیت در این نوع کیف پول این است که کلید خصوصی در اختیارشماست پس باید برای بالا بردن امنیت در نگه داری آن بسیار کوشا باشید.

کیف پول های سرد و گرم

از نظر عملکردی دو نوع اصلی کیف پول ارز دیجیتال وجود دارد: کیف پول گرم و کیف پول سرد.
کیف پول های گرم ( hot wallet) معمولا به کیف پول هایی گفته میشود که انلاین و به اینترنت متصل هستندو زیر مجموعه آن ها کیف پول های نرم افزاری است که در ادامه به طور کامل به توضیحات آنها میپردازیم. این کیف پول ها سرعت بسیار بالایی داشته است که نقاط قوت این کیف پول محسوب می‌شود. در حالی که کیف پول های سرد معمولاً بدون اتصال به اینترنت به نگهداری و حفظ سرمایه‌های شما می پردازد و در مواقع مورد نیاز به اینترنت متصل خواهد شد. به علت آفلاین بودن، این کیف پول ها از امنیت بالاتری نسبت به کیف پول های گرم برخورد دارند.

تفاوت کیف پول گرم و سرد

در دسته کیف پول های سرد دو نوع اصلی وجود دارد:

کیف پول های سخت افزاری (Hardwere wallet) طوری طراحی شده است که به صورت آفلاین به نگه داری دارایی شما بپردازد. معمولا برای سرمایه گذاری سنگین و بلند مدت از این کیف پول استفاده می‌کنند. این کیف پول مبتنی بر سخت افزار، دارایی شما را در یک رسانه فیزیکی که معمولاً یک درایو USB است، ذخیره می‌کند. کیف پول سخت افزاری یک دستگاه ایمن است زیرا  همیشه متصل نیست
کیف پول کاغذی، کیف پولی است که اطلاعات کلید عمومی و خصوصی را روی یک تکه کاغذ چاپ شده است. این کیف پول کاربرد کمتری نسبت به سایر کیف پول ها دارد، از امینت کمتری برخوردار است و تقریبا منسوخ شده است.

در دسته کیف پول گرم سه نوع وجود دارد:

کیف پول های آنلاین یا تحت وب ( Web Wallet) 

رایج ترین و پرکاربردترین و همچنین ساده ترین شکل کیف پول کریپتو در خدمات آنلاین کیف پول های تحت وب است. این کیف پول با هر دستگاهی قابل استفاده است. فقط کافی است به مرورگر اینترنتی متصل شوید. اما نکته قابل اهمیت در این کیف پول ریسک بالای هک آن است؛ زیرا کلید خصوصی بر روی سرور های اینترنتی ذخیره می‌شود. نمونه ای از کیف پول های تحت وب میتوان به کیف پول Blockchain.com، Coinbase ،Binance و CEX.io اشاره کرد.

 کیف پول دسکتاپ

کیف پولی است که روی کامپیوتر شخصی نصب می‌شود و کلیدهای خصوصی و عمومی کیف پول در سیستم دسکتاپ کاربر ذخیره می شود. به دلیل دسترسی سریع و نسبتا امن مورد توجه بسیاری از افراد مبتدی در این زمینه است. از کیف پول های معروف دسکتاپ میتوان به اکسودوس (Exodus)، Atomic، Exodus،  Bitcoin Core،  Electrum  اشاره کرد.

کیف پول موبایل

این کیف پول مستقیم به صورت یک نرم افزار روی دستگاه موبایل نصب می شود و کلیدهای عمومی و خصوصی کاربر را بر روی موبایل ذخیره می کند.
از مزایای این کیف پول می‌توان به دسترسی سریع و سرعت بیشترآن اشاره کرد. از کیف پول های معروف می‌توان به تراست ولت Trust Wallet، کیف پول Samourai و Muun Wallet اشاره کرد.

بهترین کیف پول های کریپتوکارنسی سال 2022

 بهترین کیف پول های سال 2022

حال بهترین کیف پول‌ها کدام است؟ در ادامه با بهترین کیف پول های سال 2022 آشنا خواهیم شد

1.کیف پول Crypto.com DeFi Wallet: (از 5 ستاره 4.6)

Crypto.com DeFi Wallet کیف پولی است که توسط صرافی کریپتو دات کام ساخته شده است. این کیف پول به طور خاص برای استفاده امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) طراحی شده است. کاربران Crypto.com DeFi Wallet می توانند از دارایی های ارز دیجیتال خود برای تعامل با محصولات DeFi هم در برنامه تلفن همراه خود و هم در یک برنامه افزودنی مرورگر استفاده کنند. همچنین دارای یک برنامه دسکتاپ است که با کیف پول های سخت افزاری لجر ادغام می شود.
یکی دیگر از پیشنهادهایی که ممکن است برای برخی از کاربرانی که امنیت کیف پول برایشان مهم است؛ جالب باشد، در دسترس بودن احراز هویت دو مرحله ای است.

 • دارایی های پشتیبانی شده: بیش از 1000.
 • قابلیت تبدیل به کیف پول سرد: بله، روی دسکتاپ.
 • پشتیبانی Staking/DeFi: بله.

2. کیف پول Guarda (از 5 ستاره 4.6 )

Guarda یک کیف پول رمزنگاری رایگان و همه منظوره است که کاربران آن می توانند از طریق موبایل، دسکتاپ یا افزونه مرورگر به ارز های دیجیتال خود دسترسی داشته باشند.این کیف پول قادر است که بیش از 400000 دارایی دیجیتال را پشتیبانی می کند. کاربران Guarda می توانند رمز  ارز های خود را از طریق یکپارچه سازی با کیف پول سخت افزاری Ledger به فضای سرد منتقل کنند.
Guarda همچنین دارای برنامه‌های استیکینگ در دسترس است.

 • دارایی های پشتیبانی شده: بیش از 400000.
 • قابلیت تبدیل به کیف پول سرد: بله.
 • پشتیبانی Staking/DeFi: بله.

3.کیف پول Exodus (از 5 ستاره 4.5)

Exodus کیفی پولی است که مجموعه ای از ابزارهای نرم افزاری مختلف ، از جمله یک برنامه تلفن همراه، یک برنامه دسکتاپ و یک برنامه افزودنی مرورگر را ارائه می دهد. این کیف پول به کاربران اجازه می‌دهد ارزهای دیجیتال را مستقیماً از کیف پول خود خریداری کنند، معامله کنند یا به اشتراک بگذارند و با کیف پول سرد Trezor ادغام می‌شود تا به افراد کمک کند ارزهای دیجیتال را به راحتی از فضای ذخیره‌سازی گرم به سرد منتقل کنند.
استفاده از این کیف پول رایگان است. Exodus از حدود 260 ارز رمزنگاری شده، از جمله بسیاری از محبوب ترین دارایی ها، پشتیبانی می کند. با این حال، این تعداد کمتر از برخی از رقبای آن است که می گویند مشتریان می توانند ده ها هزار نوع مختلف را ذخیره کنند.

 • دارایی های پشتیبانی شده: بیش از 260.
 • قابلیت تبدیل به کیف پول سرد: بله.
 • پشتیبانی Staking/DeFi: بله.

4.کیف پول کوین بیس (از 5 ستاره 4.3)

مسلما تا به الان نام کیف پول  Coinbase را شنیده اید. این شرکت بزرگترین صرافی ارز دیجیتال مستقر در ایالات متحده را اداره می کند. اما کیف پول کوین بیس محصولی مجزا است که به کاربران اجازه می دهد ارزهای دیجیتال را خودشان ذخیره کنند نه اینکه آن را در اختیار کوین بیس قرار دهند. از آنجایی که کیف پول کوین بیس توسط کوین بیس ایجاد شده است.میتواند با این صرافی ادغام شود و ممکن است مقدمه خوبی برای کاربرانی باشد که قبلا از کیف پول غیر امانی استفاده نکرده اند.

کیف پول کوین بیس از طریق موبایل و مرورگردر دسترس است. اما نسخه دسکتاپ ندارد. اگرچه پسوند مرورگر آن، به کیف پول سخت افزاری لجر متصل می شود.

 • دارایی های پشتیبانی شده: «هزاران» طبق مواد بازاریابی Coinbase.
 • قابلیت تبدیل کیف پول سرد: بله.
 • پشتیبانی Staking/DeFi: بله.

5. کیف پول MetaMask (از 5 ستاره 3.7)

اگر کاربر معمولی برنامه های بلاک چین اتریوم هستید، به احتمال زیاد با MetaMask مواجه شده اید.  MetaMask کیف پولی رایگان و منبع باز است؛ که  می تواند هر دارایی دیجیتالی را که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است (بیش از 700000) را ذخیره کند. همچنین این کیف پول با بسیاری از برنامه های “Web3” که در اینترنت وجود دارند و برای کار کردن به تراکنش های رمزنگاری نیاز دارند، یکپارچه می شود.
MetaMask دارای کیف پول های موبایل و مبتنی بر مرورگر است، اما از برنامه دسکتاپ پشتیبانی نمی‌کنند.

 • دارایی های پشتیبانی شده: بیش از 700000.
 • قابلیت تبدیل به سردخانه: بله.
 • پشتیبانی Staking/DeFi: از طریق برنامه های متصل.

6. کیف پول اتمی: 3.4 از 5 ستاره

کیف پول اتمی به کاربران اجازه می دهد که تا بیش از 1400 ارز رمزنگاری شده را ذخیره کنند. همچنین در این کیف پول می‌توانید ارزهای دیجیتال را مستقیم خریداری مبادله و به اشتراک بگذارید. برخلاف برخی از رقبای خود، در کیف پول اتمی گزینه اتصال مستقیم دارایی های شما به کیف پول سردامکان پذیر نمی‌باشد.
یکی از ویژگی‌هایی که کیف پول اتمی را از رقبای خود متمایز می‌کند این است که می‌توانید در آن عضویت بخرید، که این عضویت به شما امکان می‌دهد هنگام انجام تراکنش با استفاده از پلتفرم آن، جوایز کسب کنید.

 • دارایی های پشتیبانی شده: بیش از 1400.
 • قابلیت تبدیل کیف پول سرد: خیر.
 • پشتیبانی Staking/DeFi: بله.

7. کیف پول Trust Wallet ( از 5 ستاره 3.2)

کیف پول Trust Wallet یکی دیگر از محصولات ذخیره سازی ارز دیجیتال است که کاملا منبع باز بوده و با همکاری یک صرافی بزرگ ارز دیجیتال کار می کند. این کیف پول رسمی بایننس، شرکت بین المللی دارایی دیجیتال است، و این مشارکت به کاربران امکان خرید، فروش و تجارت مستقیم از کیف پول خود را می دهد. این کیف پول  میتواند بیش از یک میلیون نوع دارایی دیجیتال را پشتیبانی کند. با این حال، روش واضحی برای تبدیل دارایی ها از کیف پول گرم به سرد ندارد.

 • دارایی های پشتیبانی شده: بیش از 1 میلیون.
 • قابلیت تبدیل به کیف پول: خیر.
 • پشتیبانی Staking/DeFi: بله.

8. کیف پول الکتروم (2.4 از 5 ستاره)

کیف پول Electrum فقط با یک ارز رمزنگاری شده کار می‌کند، که، آن با ارزش ترین ارز دیجیتال موجود در بازار یعنی بیت کوین است. این کیف پول رایگان و منبع باز احراز هویت دو مرحله‌ای، اتصالات ساده به فضای سرد و پشتیبانی از تراکنش‌های چند امضایی (که نیاز به امضای چندین کاربر دارد) را ارائه می‌دهد. Electrum فقط یک برنامه دسکتاپ ارائه می دهد، اما ابزارهایی که به کاربران قدرتمند بیت کوین ارائه می دهد، آن را به یک برنامه برجسته تبدیل می کند. و این یک یادآوری است که اگر فقط به دنبال ذخیره یک ارز دیجیتال هستید، می‌تواند ایده خوبی باشد که برای توصیه‌ها به وب‌سایت رسمی آن مراجعه کنید.

 • دارایی های پشتیبانی شده: یک (بیت کوین).
 • قابلیت تبدیل کیف پول سرد: بله.
 • پشتیبانی Staking/DeFi: خیر.

بهترین کیف پول سرد

1. کیف پول Ledger (از 5 ستاره 4.9)

لجر یکی از شناخته شده ترین نام ها در کیف پول های رمزنگاری شده است. قیمت آن از حدود 79 تا 149 دلار متغیر است. لجر می تواند با بسیاری از کیف پول های نرم افزاری محبوب مانند Crypto.com و Guarda ادغام شود. این کیف پول، دارای یک برنامه تلفن همراه با رتبه بالا، به علاوه یک برنامه دسکتاپ اختصاصی است و توسعه دهندگان آن در حال ارائه یک افزونه مرورگر هستند. لجر همچنین دارای احراز هویت دو مرحله ای و کتابخانه ای از محتوای آموزشی برای کاربران است.

 • دارایی های پشتیبانی شده: بیش از 5500.
 • قابلیت تبدیل به فضای ذخیره سازی آنلاین: بله.
 • پشتیبانی Staking/DeFi: بله.

2. کیف پول Trezor( از 5 ستاره 4)

Trezor برخی از بالاترین سخت افزارهای موجود در ذخیره سازی رمزنگاری را ارائه می دهد. در حالی که مدل پایه آن حدود 70 دلار قیمت دارد، مدل گران‌تری نیز دارد (قیمت در انتشار 219 دلار) با صفحه نمایش لمسی و کریپتوهای اضافی موجود برای ذخیره‌سازی. Trezor با سایر شرکت‌های رمزنگاری مانند Exodus ادغام می‌شود، اگرچه خدمات داخلی مانند استیکینگ و خرید کریپتو را از طریق محصولات نرم‌افزاری خود نیز ارائه می‌کند. اینکیف پول نسخه دسکتاپ را پشتیبانی می‌کند، اما نسخه برنامه تلفن همراه را ارائه نمی دهد.

 • دارایی های پشتیبانی شده: بیش از 1800.
 • قابلیت تبدیل به فضای ذخیره سازی آنلاین: بله.
 • پشتیبانی Staking/DeFi: بله.

3. کیف پول SafePal: (از 5 ستاره 3.7)

SafePal چیزی شبیه یک کیف پول هیبریدی است که دارای عناصر آفلاین و آنلاین است. این رمزارز شما را روی یک دستگاه سخت افزاری ذخیره می کند که قیمت آن 50 دلار نسبتاً مقرون به صرفه است. سپس می‌توانید از آن دستگاه برای تعامل با محصولات نرم‌افزاری SafePal مانند برنامه تلفن همراه و افزونه مرورگر استفاده کنید که خدماتی مانند خرید، فروش و تجارت را تسهیل می‌کند. این کیف پول از نسخه دکستاپ نیز پشتیبانی نمی‌کند.

 • دارایی های پشتیبانی شده: بیش از 30000.
 • قابلیت تبدیل به فضای ذخیره سازی آنلاین: بله.
 • پشتیبانی Staking/DeFi: بله.

نکات تکمیلی کیف پولکیرپتوکارنسی

 نکات تکمیلی در مورد  امنیت کیف پول ها

همانطور که گفتیم کیف پول های سرد در مقابل کیف پول های گرم یک کیف پول سخت‌افزاری است که برای افرادی که برای افرادی که ریسک پذیر نیستند و مدام نگران هک شدن آن هستند مناسب ترین کیف پول است زیرا بیشتر کیف پول هایی قربانی خطر هک شدن و حملات هستند که به ایتنترنت به طور مدام متتصل هستند. چالش کیف پول سخت افزاری این است که همیشه به اینترنت متصل نیست. یا به راحتی با خدمات آنلاین قابل دسترسی نیست و استفاده از آن را کمی دشوارتر می کند.

امنیت

برای کیف پول های رمزنگاری گرم، امنیت در اولویت قرار دارد. زیرا مدام به اینترنت متصل است. کاربر باید یک کیف پول رمزنگاری را انتخاب کند که دارای قابلیت های احراز هویت قوی، از جمله احراز هویت چند مرحله ای باشد.

پشتیبانی از بلاک چین

اگر کاربران به دنبال استفاده از یک ارز دیجیتال خاص هستند، باید مطمئن شوند که فناوری کیف پول رمزنگاری انتخاب شده از خدمات مورد نظر پشتیبانی می کند یا نه. فراتر از پشتیبانی خاص از ارزهای دیجیتال، کاربران همچنین باید بررسی کنند که آیا صرافی رمزنگاری مورد نظر یکپارچه سازی و پشتیبانی آسان از فناوری کیف پول رمزنگاری انتخابی را فراهم می کند یا خیر.

جمع بندی

در این مقاله از ارز هشت قصد داشتیم شما را با ابزار مهم و ضروری بازار کریپتوکارنسی یعنی کیف پول‌های ارز دیجیتال آشنا کنیم.
با اطلاع داشتن از انواع کیف پول‌های موجود در بازار مالی، شما می‌توانید با آگاهی بیشتری در انتخاب کیف پول پیش رفته و سرمایه خود را در آن نگه داری کنید. شما از کدام کیف پول کریپتوکارنسی استفاده می‌کنید؟ برامون کامنت بزارید و اطلاعاتتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب:
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نظرات